WhatsApp

×

İletişim Bilgileri

Site içi arama

Bize
Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM

Kaporta

03 Şubat 2022, 09:55
Kaporta

Kaporta Nasıl Düzeltilir?

Araç kaportasının boyasız bir şekilde düzeltme işlemi 3 farklı yöntemle yapılır:

 • Kaporta Arkasından Baskı Yaparak Düzeltme

Bu işlem göçük olan bölgedeki parçalar sökülerek aracın kaportasının iç kısmından demir yardımıyla baskı uygulanarak yapılır. Düzlen kaportanın üstünde kalan pürüzlü bölge plastik bir kalem yardımıyla çekiçleme işlemi yapılarak pürüz giderilir. Daha sonra düzeltilen dış yüzeye pasta uygulaması yapılarak aracın kaportasına orijinal görüntüsü verilir.

 • Vakumlama Yöntemi ile Çekme Yapılarak Düzeltme

Bu işlem kaportanın arka kısımlarına ulaşılamaması durumunda yapılan yöntemdir. Göçük olan bölgenin boyutlarına göre yapıştırma aparatı silikonlama yapılarak göçük bölgesine yapıştırılır. Yapışan bölge özel bir pense yardımıyla birden fazla olmak üzere çekme işlemi yapılır ve kaporta eski haline kadar bu işlem uygulanır. Bu işlem esnasında aracın boyasında bir zarar meydana gelmez. Gerekli görülmesi durumunda dış yüzey pasta yardımıyla temizlenerek pürüzlü bölgeler yok edilir.

 • Manyetik Yöntemle Göçük Düzeltme

Bu işlem kaporta düzeltme konusundaki en uygun ve vakitten tasarruf sağlayan işlemdir. Göçük olan kısımlara yayılan frekans dalgaları sayesinde hasarlı kısım boya zararı görmeden düzeltilir. Bu işlem aracın kaportasındaki kalınlık veya kıvrımlı bölgelere göre bilgisayarlı sistemden ayarlanarak uygulanır.

1987 Yılında Gaziosmanpaşa da kaporta tamirciliği üzerine kurulan Sercan Oto teknolojiyi yakın takibi ve modern çalışma anlayışının bir araya getirilmesi ile Müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için 1997 yılında Sercan Oto Kaporta Boya Bakım Servisi San. Tic. Ltd. Şti. Olarak İstanbul Sultangazi'de bulunan Sanko Oto Sanayi Sitesine Taşındı.

 • 0506 793 35 77

 • 0212 619 38 56

 • info@sercanoto.com.tr

 • Esentepe Mahallesi Sanko Sanayi Sitesi 2982. Sokak B2 Blok No:61 34265 Sultangazi / İstanbul / Türkiye

 • Hafta İçi: 08:30 - 18:30 Arası.
  Cumartesi: 08:30 - 16:00 Arası.
  Pazar: Kapalı